Strona internetowa dla placówek oświatowych

Strona internetowa dla placówek oświatowych

W dzisiejszych czasach posiadanie własnej witryny w Internecie jest podstawą i ciężko sobie wyobrazić, aby ktoś nie miał własnej witryny w sieci. Na mapie szkół przygotowanej przez Ministerstwo Edukacji można odnaleźć każdą placówkę oświatową, a niestety nie na wszystkich podany jest odnośnik do strony internetowej. Mimo bezproblemowego dostępu do sieci Internet duża część szkół nie posiada w ogóle strony lub jeżeli już jest ona bardzo mało atrakcyjna pod względem wyglądu lub wręcz nieaktualizowana na bieżąco. Przede wszystkim należy pamiętać, że w XXI w. własna strona staje się naszą wizytówką, szczególnie jeśli chodzi o firmy i instytucje. Posiadanie adresu www to nie tylko możliwość znalezienia się w bazie placówek, ale także szkoły mogą budować swoją tożsamość w sieci. Wystarczy tylko być otwartym na nowoczesne rozwiązanie jakie daje Internet. Niezależnie od poziomu edukacyjnego rodzic czy uczeń chce wiedzieć co wydarzyło się jego placówce, znać plan lekcji, czy zobaczyć zdjęcia lub filmy z wycieczki, przedstawienia, itp. Im młodsze dziecko w szkole tym większa potrzeba i chęć śledzenia szkolnych wydarzeń swojej pociechy, która spędza tam połowę dnia.

          Najprawdopodobniej taki stan rzeczy wynika najczęściej z braku odpowiednich specjalistów w kadrze pedagogicznej lub bardzo wysokie koszty stworzenia strony internetowej. Należy jednak pamiętać, że inwestycja we własną witrynę zapewne zaprocentuje w przyszłości, bo rodzice docenią możliwość pobrania druków wewnętrznych bez konieczności fatygowania się do sekretariatu choćby podczas rekrutacji czy w momencie chęci zwolnienia z religii czy innych zajęć.

113163654_xl

Przyjazna, czytelna, funkcjonalna

Strona internetowa dla przedszkola czy szkoły, powinna być przyjazna, lekka i kolorowa, a jednocześnie funkcjonalna i łatwa w użytkowaniu.

Najważniejszych elementem strony internetowej, jest jej strona główna. Szkoły czy przedszkola mają to do siebie, że muszą publikować bardzo dużo informacji i Dyrektorzy zazwyczaj najważniejsze informacje chcą wyeksponować właśnie zaraz po wejściu na witrynę. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że wszystkim musi być czytelna. Wiemy, że Dyrekcja chce jak najlepiej. Jednak z doświadczenia wiemy, że zbyt wiele informacji zawartych na głównej stronie sprawia, że czytelnik nie potrafi znaleźć tego, czego szuka, gubi się w nadmiarze treści i obrazów i w efekcie zniechęca się do zaznajomienia z zawartością strony. Dlatego stosujemy zasadę, że na stronie głównej przedszkola czy szkoły, powinny znaleźć się wyłącznie kluczowe informacje, z odnośnikami do podstron, na których poszczególne zagadnienia i tematy mogą być przedstawione bardziej szczegółowo.

Na pierwszej stronie powinny więc znajdować się przede wszystkim aktualizowane na bieżąco informacje, ważne ogłoszenia, oświadczenia czy komunikaty.

Trzeba pamiętać, że ze strony internetowej placówki oświatowej korzystać będą dzieci, ich rodzice i pracownicy. Należy uwzględnić to w projektowaniu poszczególnych podstron, kierowanych do tych konkretnych grup. Uczniów interesuje przede wszystkim galeria zdjęć, aktualne wydarzenia czy wycieczki, a dla bardziej kreatywnej kadry pedagogicznej podstrony z możliwością rozwiązywania rysunkowych zagadkach czy historyjkach, uzupełniając je jedynie krótkim, prostymi tekstami. Dla starszych dzieci zamieścić można porady, wskazówki czy elementy rozrywkowe w postaci ankiet czy quizów.

Tworząc podstronę skierowaną do rodziców, należy przewidzieć tematy, które ich interesują i pytania, które chcieliby zadać. Tu przydatna może okazać się sekcja FAQ– czyli najczęściej zadawane pytania, wraz z odpowiedziami.

Na podstronie dla pracowników mogą znaleźć się procedury, bieżące informacje czy planowane wydarzenia.

Podczas tworzenia strony www dla przedszkola i szkoły, przydatne będą też formularze,  kalendarz wydarzeń oraz wewnętrzna wyszukiwarka, gdzie po wpisaniu kilku fraz kluczowych, pojawią się wyniki w postaci powiązanych wiadomości w aktualnościach czy na podstronach.

Strona internetowa przedszkola albo szkoły, ma na celu nie tylko zapoznanie użytkownika z działalnością placówki. Ma także sprawić, że zechce on zapisać do niej dziecko. Dlatego warto założyć także podstronę z formularzem kontaktowym, za pomocą którego, po podaniu podstawowych informacji, odwiedzający będzie mógł wysłać wiadomość. Oprócz poproszenia o podstawowe dane kontaktowe jak telefon czy e-mail, można zamieścić w formularzu dodatkowe pola, dzięki którym otrzymywane wiadomości będą bardziej szczegółowe.

Strona internetowa dla szkół
kelly-sikkema-CbZC2KVnK8s-unsplash

Przystosowana do urządzeń mobilnych – responsywność

Wiemy, że zapracowywani rodzice informacji o zebrania, kadrze pedagogicznej oraz innych ważnych informacji szukają za pomocą urządzeń mobilnych. Dlatego nasze strony dla przedszkoli czy szkoły są dostępne na urządzeniach mobilnych, a ich działanie nie odbiega od tych stacjonarnych.

Nawet niewielkie opóźnienie w ładowaniu strony może zniecierpliwić potencjalnego użytkownika i skutecznie zniechęcić go do odwiedzenia witryny. Szybkość ładowania ma także wpływ na pozycjonowanie strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google. Tworzone przez nas strony www są responsywne i zoptymalizowane pod kątem szybkości ładowania.

RODO

W przypadku placówki oświatowej bardzo ważną kwestią jest przetwarzanie danych osobowych. Rodzice często piszą do pracowników szkoły informacje zawierające dane, które jednoznacznie można powiązać ze swoim dzieckiem. Dlatego tworzymy specjalną podstronę, gdzie publikujemy niezbędne dane pracownika/kancelarii tzw. inspektora danych osobowych.

tingey-injury-law-firm-DZpc4UY8ZtY-unsplash
firmbee-com-gcsNOsPEXfs-unsplash

Od A do Z

Podczas tworzenia strony internetowej dla przedszkola lub szkoły, trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych, mających ogromny wpływ na jej odbiór czynników. Aby strona spełniała swoje zadanie, należy powierzyć jej wykonanie specjalistom. Zaprojektujemy i wykonamy od A do Z profesjonalną stronę www dla przedszkola lub szkoły, wykorzystując łatwy w obsłudze, ale zaawansowany technologicznie system WordPress. Dzięki temu, bieżącym prowadzeniem witryny będziecie mogli Państwo zajmować się samodzielnie, choć zawsze możecie liczyć na naszą pomoc.

Oprócz tego, że zbudujemy profesjonalną stronę, zapewnimy także:

 • hosting – aby ułatwić stworzenie strony lub sklepu internetowego, w ramach korzystania z  naszych usług rejestrujemy hosting;
 • wsparcie techniczne – zdajemy sobie sprawę, że początki bywają trudne. Dlatego oferujemy wsparcie technicznie w postaci konfiguracji strony lub stałego doradztwa technicznego;
 • konkurencyjne ceny i szybką realizację usługi;
 • domenę internetową czyli adres do każdego zamówienia gratis;
 • zakup czterech profesjonalnych obrazów do tzw. slidera czyli ruchomych obrazów (najczęściej prezentują stałe wydarzenia placówki)
  z profesjonalnego banku zdjęć;
 • zindeksowanie witryny w wyszukiwarce Google wraz z wizytówką w w/w wyszukiwarce – tak, aby po wpisaniu nazwy placówki pojawiała się ona w wynikach wyszukiwania;
 • instalacja i konfiguracja certyfikat SSL czyli profesjonalnego zabezpieczenia tzw. “kłódki przy adresie”;
 • podłączenie gotowego linku do dziennika elektronicznego;
 • integracja z Biuletynem Informacji Publicznej;
 • dostęp do kursu video pokazujące w jaki sposób zmienić treści podstron, dodać/usunąć zdjęcia w galerii, etc.; [przy małych zmianach możemy wykonać je za darmo w okresie 12 m-cy od dnia odebrania strony].
Szanowny Dyrektorze, Nauczycielu, Rodzicu, Uczniu,

Zdajemy sobie sprawę, że każda szkoła czy przedszkole są wyjątkowe i indywidualne dlatego nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich możliwości jakie oferuje nam technika webmasteringu. Zatem jeżeli powyższa oferta wydaje się być interesująca zapraszamy do kontaktu i z pewnością rozwiejemy wszytskie wątpliwości a także znajdziemy odpowiednie rozwiązanie. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.